Model rehabilitacji w Wikipedii

sklep rehabilitacyjny kraków
Polska szkoła rehabilitacji zaproponowała tzw. model rehabilitacji (jego twórcami są m.in.

Marian Weiss i Aleksander Hulek), na który składa się: Powszechność ? każdy ma prawo do rehabilitacji, niezależnie od rozpoznania, wieku i rokowania. Wczesność (zapoczątkowania) ? powinna być rozpoczęta jak najwcześniej. Kompleksowość ? działanie prowadzone przez zespół specjalistów kierowane na wszystkie sfery pacjenta (fizyczne, psychiczne, duchowe, zachowania społeczne itd.) przy użyciu wielu terapii i technik. Ciągłość ? rehabilitacja jest procesem ciągłym, rozpoczęty proces rehabilitacji jest kontynuowany do zakończenia.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna

Używanie sprzętu rehabilitacyjnego w domu

sklep rehabilitacyjny kraków Wielu pacjentów musi korzystać z rehabilitacji.

Dlatego różnego rodzaju wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem.

Trzeba przyznać, że w najbardziej wygodny sposób ze sprzętu rehabilitacyjnego można korzystać w domu.

Dzieje się tak dlatego, że domowe pomieszczenia posiadają zwykle duże rozmiary i można w nich ustawiać różnego rodzaju sprzęty rehabilitacyjne.

Bardziej kłopotliwe wydaje się być korzystanie ze sprzętu rehabilitacyjnego w mieszkaniu, ponieważ pokoje znajdujące się w mieszkaniu są o wiele mniejsze.
Jednak trzeba pamiętać, że sprzęty rehabilitacyjne posiadają bardzo różne wymiary, dlatego wybór odpowiedniego sprzętu do mieszkania również nie powinien stanowić problemu.

Fizjoterapeuci - Wikipedia

Fizjoterapeuci są w Polsce trzecim co do liczebności zawodem medycznym (około 50 tys.

osób z uprawnieniami zawodowymi) po lekarzach i pielęgniarkach.

Ich rola staje się szczególnie istotna wobec rozpowszechnienia schorzeń o podłożu neurologicznym (udary, uszkodzenia rdzenia kręgowego, uszkodzenia czaszkowo-mózgowe, a u dzieci: MPD i zaburzenie neurorozwojowe), kardiologicznych oraz starzeniem się społeczeństwa (fizjoterapia geriatryczna).
Oprócz ukończenia studiów w grupie fizjoterapeutów standardem (jako wyjątkiem pośród zawodów medycznych) są kursy podyplomowe (metody: NDT-Bobath, PNF, Vojta, Cyriax, kinesiotaping i inne), których cena waha się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy złotych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapeuta.