test na pasożyty

Jaką chorobę wywołuje glista ludzka

Glistnica (askarioza, łac.
ascariosis, ang.
ascariosis) ? choroba pasożytnicza powodowana przez glisty. Etiologia Chorobę wywołuje glista ludzka (Ascaris lumbricoides), pasożyt jelita cienkiego człowieka. Podobne gatunki pospolite u innych ssaków mogą przypadkowo zarazić człowieka: są to glista świńska (Ascaris suis), glista psia (Toxocara canis) i glista kocia (Toxocara cati). Epidemiologia Jest najczęstszą w świecie robaczycą przewodu pokarmowego (około 1 mld ludzi zarażonych).

Intensywne inwazje i powikłania glistnicy są przyczyną około 20 tysięcy zgonów rocznie na świecie.

Najczęściej inwazje występują w krajach z nierozwiniętym problemem kanalizacji (w południowo-wschodniej Azji ponad 80%, w Afryce 34% populacji ? głównie dzieci). W Europie glistnicę stwierdza się sporadycznie, w Polsce także znikomo. Objawy i przebieg Glistnica objawia się: ogólnym osłabieniem zawrotami głowy kaszlem obrzękami twarzy nadmierną pobudliwością reakcjami alergicznymi niedrożnością jelit w przypadku masowej infestacji. Drogi zakażenia: niedomyte warzywa, nawożone ludzkimi fekaliami zanieczyszczona woda (np. z jeziora, rzadziej z basenu) Leczenie W leczeniu glistnicy stosuje się pyrantel, albendazol albo mebendazol. Przy masowej infestacji skuteczny jest cytrynian piperazyny.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Glistnica

Medycyna alternatywna ? Twoja broń w walce z alergią

Nie bez powodu słyszymy, że alergia to choroba naszych czasów.

Coraz więcej dzieci i osób dorosłych boryka się z tym problemem.

Jest on coraz częściej występującą jednostką chorobową, która atakuje nawet osoby w podeszłym wieku nie mające wcześniej żadnych problemów ze zdrowiem. Najczęściej objawia się ona poprzez różnego rodzaju objawy skórne, problemy w obrębie układu oddechowego i pokarmowego, a także uciążliwy katar.
Mogą być spowodowane alergenami obecnymi w powietrzu, pożywieniu bądź otaczającym nas środowisku np.
w metalach wykorzystywanych do produkcji guzików.

W przypadku zauważenia u siebie lub swoich bliskich objawów tego typu, należy wykonać testy alergiczne oraz podjąć leczenie.

Pomocna w walce z alergią jest medycyna alternatywna, która wykorzystuje zioła i inne naturalne produkty.

Wikipedia o tasiemcu

test na pasożyty
Tasiemiec uzbrojony, soliter (Taenia solium) ? jeden z gatunków tasiemców (Cestoda), które pasożytują w przewodach pokarmowych kręgowców, w tym człowieka.

W przeciwieństwie do tasiemca nieuzbrojonego posiada on haczyki i przyssawki, za pomocą których przytwierdza się do ściany jelita cienkiego.

Może również się pojawiać w innych częściach ciała. Rozmnażanie Jest on obupłciowy.
W każdym członie z osobna rozwijają się narządy rozrodcze męskie i żeńskie. Męskie najczęściej rozwijają się nieco wcześniej, aby zmniejszyć ryzyko samozapłodnienia w obrębie jednego proglotydu.

Może jednak dochodzić do zapłodnienia pomiędzy członami z przedniej i tylnej części strobil.

Najkorzystniejsze jest jednak zapłodnienie pomiędzy członami dwóch różnych tasiemców.

Dochodzi wtedy do wymieszania (rekombinacji) materiału genetycznego.

Rozwój tasiemców jest złożony, najczęściej występuje kilka pokoleń larwalnych i przynajmniej jeden żywiciel pośredni.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tasiemiec_uzbrojony.

Widok do druku:

test na pasożyty