Drukowanie w dzisiejszych czasach

etykiety na roliDruk towarzyszy ludziom od dawna, jednak w ostatnim stuleciu powszechność druku sprawia, że każdy ma w domu przynajmniej parę książek, dostaje codziennie drukowane reklamy, a jadąc do pracy mija dziesiątki billboardów z reklamami. I właśnie reklamy to najczęściej zamawiane materiały do druku. Wystarczy spojrzeć ile ich mamy w naszym otoczeniu.

Kolorowe, czarno-białe, wizytówki, wielkie bannery- te wszystkie rzeczy można dzisiaj wydrukować przy na prawdę niskich kosztach.

Dlatego tez wiele firm, nawet tych lokalnych korzysta z dobrodziejstw nowoczesnego druku.

Stosowane są tam gdzie nie jest

Stosowane są tam, gdzie nie jest możliwe uzyskanie odpowiedniej barwy druku przy użyciu farb procesowych, lub w przypadku maszyn jedno- czy dwukolorowych, aby ograniczyć ilość przelotów na maszynie (wtedy są stosowane zamiast farb procesowych).
Za pomocą farb procesowych można odtworzyć określoną przestrzeń barw ? przy czym farby procesowe triadowe CMYK mają bardziej ograniczone możliwości niż farby procesowe heksachrome, a co za tym idzie drukowanie farbami triadowymi wymaga częstszego użycia farb spotowych niż drukowanie farbami heksachrome. Zresztą powodem produkowania maszyn drukarskich sześciokolorowych było dążenie do uzyskania jak największej przestrzeni barw za pomocą farb procesowych.
Farby spotowe są dla drukarni "złem koniecznym".Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolory_dodatkowe

Przystępność i niska cena - druk

etykiety na roli Obecnie ceny materiałów reklamowych są na tyle niewielkie, że większość firm może sobie pozwolić na druk wizytówek, ulotek czy plakatów.

Druk takich rzeczy warto zlecić lokalnej drukarni, ponieważ często mogą mieć lepsze ceny niż internetowa konkurencja.

Do tego jeszcze dochodzi kwestia rabatów i zniżek dla stałych klientów, jeżeli planujemy zamawiać nasze materiały regularnie. Obecnie metody druku pozwalają na bardzo niskie koszty, ale ostateczna cena za arkusz druku może zależeć od samego papieru czy metody drukowania. Warto więc poznać przynajmniej najczęściej wykorzystywane metody druku, ich wady i zalety.

W ten sposób będziemy wiedzieli czego można się spodziewać po otrzymaniu gotowego zamówienia. .

Dodane: 08-08-2017 01:29

Tagi: poligrafia Warszawa druk usługi reklama etykiety nalepki

Widok do druku:

etykiety na roli